30 października 2011

One Down, Two to Go (1982)


One Down, Two to Go (1982)
reżyseria: Fred Williamson
scenariusz: Fred Williamson
muzyka: Joe Trunzo, Herb Hetzer
czas trwania: 84 min


"One Down, Two to Go" to jeden z ostatnich filmów blaxploitation. Jego głównym atutem jest obsada: Jim Brown, Fred Williamson, Jim Kelly i Richard Roundtree! Takiego zestawienia nie zobaczycie nigdzie indziej. Wszyscy z nich pokazali się ze swojej najlepszej strony: Brown, którego najlepszym przyjacielem jest rewolwer, Williamson czyli lowelas mający gadane, Roundtree jak zwykle detektyw i Kelly, gardzący bronią palną mistrz sztuk walki.

Dwójka trenerów: Chuck (Kelly) i Ralph (Roundtree) zostają oszukani na turnieju karate. Chuck, który domyślił się przekrętu zostaje postrzelony. Razem z Ralphem wpadają w kłopoty. Na pomoc przybywają im Cal (Williamson) i J (Brown), którzy próbują odnaleźć przyjaciół i wymierzyć sprawiedliwość oszustom.

Film bardzo przyjemny aczkolwiek zdarzają się przydługawe sceny i wpływ lat 80, który powoli zmienia styl kręcenia filmów akcji. Film technicznie jest zrealizowany na wysokim poziomie pomimo małej wpadki gdzie widać materac na, którego spada kaskader pod koniec filmu ;)


Muzyka
  1. Get Even
  2. Tommorow Never Comes
  3. My Mistake
  4. Please Come Back
  5. Can't Fall In Love Without You
  6. Lookin For Love
  7. Million $ Dreams
  8. My Friend, Jack Daniels
Ciekawostki:
- sponsorami filmu byli m.in. J & B Scotch i Jack Daniels, jeden z utworów w soundtracku nosi nazwę "My Friend, Jack Daniels"
- sceny walki na początku filmu są nieudawane, był to faktyczny turniej zorganizowany przez Williamsona, który zaoferował po 500$ dla zwycięzcy każdej walki i po 100$ dla przegranych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz