22 października 2011

Boss Nigger (1975)

Boss Nigger (1975)
reżyseria: Jack Arnold
scenariusz: Fred Williamson
muzyka: Terrible Tom
czas trwania: 87 min"Boss Nigger" to opowieść o dwóch takich co zaprowadzali porządek na Dzikim Zachodzie w czasach gdy szalał słynny Billy Kid. Scenarzystą i odtwórcą głównej roli jest dobrze znany Fred Williamson. Jego kompanem jest równie znany D'Urville Martin.

Boss Nigger i Amos przemierzają niezmierzony tereny Dzikiego Zachodu odnajdując poszukiwanych listem gończym rzezimieszków. Ich podróż zatrzymuje się jednak na dłuższą chwilę w małym miasteczku, które jest terroryzowane przez pobliską bandę kierowaną przed Jeda Cleytona (William Smith znany z odtwórcy roli ojca Conana Barbarzyńcy ;) ). Boss Nigger, który świetnie włada swoim potężnym rewolwerem (bez podtekstów...) wypowiada wojnę Cleytonowi i jego armii. W między czasie dochodzi do wielu aktów przemocy z strony Cleytona a także kilku wątków miłosnych ze strony Bossa. 

Wszystkim fanom westernów z odrobiną humoru gorąco polecam!

Soundtrack składa się tylko z dwóch tytułów aczkolwiek bardzo przyjemnych. Wykonanie Terrible Tom. 

Muzyka:
  1. Boss Nigger Theme Song
  2. Boss Nigger End Credits


Ciekawostki:
- doktor, który opatruje rany Bossa używa taśmy medycznej, która została wynaleziony długo po tym jak robaki zeżarły Billiego Kida
- film został zrealizowany na Ranczo Alegre w Nowym Meksyku, miejscu gdzie powstawało wiele innych kultowych filmów, m.in. "Easy Rider" i "Silverado"
- w Finlandii film został wydany pod dźwięczną nazwą "Palkkionmetsästäjät"

Film (w częściach): 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz