23 kwietnia 2011

J.D.'s Revenge (1976)


J.D.'s Revenge (1976)
reżyseria: Arthur Marks
scenariusz: Jaison Starkes
muzyka: Robert Prince
czas trwania: 95 min"J.D.'s Revenge" to dobrze wyglądający thriller z rewelacyjną grą aktorską Glynn'a Turman'a, który wcielił się w rolę studenta prawa oraz taksówkarza - Isaaca.

Podstawą wydarzeń, które toczą się w filmie są wydarzenia z roku 1942 kiedy to niejaki J.D. Walker zostaje wrobiony w morderstwo swojej siostry a następnie zamordowany. Najwyraźniej dusza J.D. Walkera nie zaznała spokoju ponieważ powróciła by się zemścić. Do "powrotu" duszy Walkera dochodzi gdy Isaac wybiera się wraz ze swoją partnerką świętować rocznicę swoich przyjaciół. W klubie w którym się zatrzymali miał miejsce pokaz hipnotyzerki, w którym Isaac brał udział. W trakcie pokazu Isaac doznał wizji wydarzeń z 1942.

Isaac
Okazało się, że duch J.D. Walkera opętał Isaaca i pragnie zemścić się na swoim mordercy. Isaac kompletnie traci panowanie nad sobą - duch przejmuje nad nim kontrolę. Pierwszym celem Walkera jest wielebny Elija Bliss, który był na miejscu zbrodni - w tej roli występuje Louis Gossett Jr. (znany z serii filmów "Żelazny Orzeł") ;)

Louis Gossett Jr.
Bardzo ciekawy jak na kino blaxploitation thriller do obejrzenia poniżej ;)

Muzycznie niestety film nie imponuje, jedyny utwór, który znalazłem zamieszczam poniżej.

Muzyka:
  1. I Will Never Let You Go
 

FILM (cały)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz