03 lipca 2011

Black Belt Jones (1974)Black Belt Jones (1974)
reżyseria: Robert Clouse
scenariusz: Oscar Williams, Fred Weintraub
muzyka: Dennis Coffey
czas trwania: 87 min


"Black Belt Jones" to jeden z bardziej znanych filmów blaxploitation, w których wystąpił Jim Kelly - legendy gatunku, który zasłynął ze znajomości kung-fu. Kto nie kojarzy Jima z blax. na pewno kojarzyć będzie chociażby z "Wejścia Smoka", w którym wystąpił u boku Bruce'a Lee. Jest to typowy film, w którym gatunek blaxploitation łączy się z innym gatunkiem z pod znaku exploitation - martial arts films. Takich filmów Jim Kelly ma na koncie kilka, w najbliższym czasie postaram się o nich wspomnieć.

Black Belt Jones przychodzi z pomocą córce Papy Byrda (Scatman Crothers) - Sydney (Gloria Hendry) po tym jak Papa został zamordowany przez mafię, która chciała przejąć budynek, w którym Papa prowadził szkołę sztuk walki. Sydney postanowiła się zemścić. Szybko okazuje się, że Sydney zna się na sztukach walki i postanawia odnaleźć Pinky'ego, który jest odpowiedzialny za śmierć jej ojca. Black Belt Jones razem ze swoją małą armią przypuszcza atak rabunkowy na siedzibę mafii w celu zgromadzenia pieniędzy, które Papa był winien Pinky'emu. Dzięki temu mogli uwolnić Quincy'ego, który został uprowadzony przez Pinky'ego. Z początku mafia posądzała Pinky'ego o kradzież ich pieniędzy, gdy wyszło na jaw, że to Jones, zaatakowali Jonesa w jego domu. Po krótkim pościgu Jones zmierzył się z członkami mafii by ostatecznie dobro mogło zwyciężyć ;)

Film jest godny polecania dla wszystkich, którzy cenią sobie sztuki walki, blaxploitation, dobrą obsadę i klimatyczną muzykę ;)

Muzyka:
 1. Main Theme
 2. Sydney's Theme
 3. Opening Theme
 4. Main Theme (version 2)
 5. At The Beach
 6. Symphony for Jones:Warehouse Battle/Pinky/Collectors Theme/Drug
 7. Drama
 8. Mafia Theme (Drama Part 2)
 9. Love Theme
 10. Battle Theme
 11. Dragon Style [Music & Fight Sound Effects]
 12. Sexy (Love Theme Part 2)
 13. Mr Jones
 14. Excerpts: Don't Stop/One Two (Dialogue)/Come on In (Dialogue)/Papa Bird/ Turn Her Out/The Money Pinky/Stay/Double Cross
 15. Super Slick (Get Pinky)

FILM: (w częściach)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz